Tak brzmiało hasło tegorocznego konkursu wiedzy biblijnej dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Całość konkursu w tym roku szkolnym opierała się na treści Ewangelii wg św. Mateusza – która była podstawową lekturą. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Pierwszy odbył się 20.10.2016 w naszej szkole. Do następnego etapu konkursu zakwalifikował się jeden uczeń naszej Szkoły - Jakub Grzesiczek z klasy IV a. W etapie rejonowym, który odbył się 1.12.2016 w parafii Trójcy Świętej w Bytomiu, Kuba zajął IV miejsce i przeszedł do finału konkursu! Finał odbył się dnia 23.02.2017 w Gliwickim Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II. Na tym etapie poziom konkursu był bardzo wysoki i zakończył się dla Kuby udziałem.

Jakubowi gratulujemy wiedzy biblijnej, cieszymy się Jego sukcesem. Życzymy Mu, by dalsze spotkania ze Słowem Bożym napełniały Go radością i pasjonującą przygodą, która będzie owocować przez całe życie.

ks. Łukasz Kwiecinski