Dnia 13 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Krasomówczy pt. Tradycje przedślubne i ślubne na Śląsku. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI zmierzyli się z tym trudnym, ale jakże uroczym tematem. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas I-III:
Zofia Klimczak ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu- I miejsce;
Aleksandra Piętak ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu- II miejsce;
Julia Maciejewska ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu- III miejsce.

W kategorii klas IV-VI:

Mateusz Golor ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu- I miejsce;
Paulina Matyjas ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu- II miejsce;
Jakub Samoszuk ze Szkoły Podstawowej nr 42 im. Ziemi Bytomskiej w Bytomiu- III miejsce.
Wyróżnienia otrzymali:
Agata Jazłowiecka ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu,
Daria Kubas ze Szkoły Podstawowej nr 42 im. Ziemi Bytomskiej w Bytomiu.