9 marca na zaproszenie Centrum Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży na wycieczkę do Centrum wybrała się klasa IIb. Dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez ratowników Straży Pożarnej w Bytomiu oraz policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie zajęć nasi uczniowie przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym z wykorzystaniem przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, plansz o tematyce komunikacyjnej, korzystali z symulatora jazdy skuterem oraz fantomów służących do nauki udzielania pomocy przedmedycznej. Zainteresowanie i zaangażowanie dzieci było ogromne. Dodatkową atrakcją wycieczki było odwiedzenie Galerii Motoryzacji i Techniki, znajdującej się na terenie WORDu, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów i wyposażenia pojazdów służb mundurowych, wystawy malarskie itp.
Do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki zapraszamy na szkolnego facebooka.