27 października klasa 2a zwiedzała wystawę "Przyroda Górnego Śląska" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Dzieci widziały przekrój pnia 85-letniego dębu, na którym zaznaczono daty ważnych wydarzeń, które miały miejsce w świecie, gdy dąb rósł w lesie oraz historię samego drzewa. Dzieci zobaczyły także zwierzęta leśne, przedstawione w naturalnych warunkach, w różnych sytuacjach, np. przy budowie gniazda, w poszukiwaniu pokarmu, w trakcie polowania czy walki. Na wyciągnięcie ręki były żubry, dziki, borsuki, lisy, zające czy sowy, co często jest niemożliwe w ich naturalnym środowisku. Dzieci mogły "pogłaskać" futro jelenia, lisa, dzika, posłuchać śpiewu ptaków oraz dotknąć pni drzew. Poznały także zasady zachowania wobec dzikich zwierząt. Wycieczka dostarczyła wiele wrażeń i emocji.