31 października pani Anna Bogacka i ks. Łukasz Kwiecinski zorganizowali w naszej Szkole Bal Wszystkich Świętych. Na rozpoczęcie Balu ksiądz Łukasz, jako główny wodzirej, poprowadził "świętych" w dostojnym polonezie.
Święci z różnych epok i stron świata świetnie sobie poradzili z tym polskim tańcem. Potem tańczono indywidualnie, w parach, grupowo ... jak kto chciał - byle radośnie i z zapałem. W ferworze zabawy, niektórzy "święci" pogubili swoje atrybuty. Dobrze, że na sali był św. Antoni i pomógł roztargnionym odnaleźć ich zguby. Na bal wkradł się także diabełek, ale czujny Archanioł Michał nie pozwolił mu się rozbrykać.
Kiedy nadszedł czas prezentacji postaci wybranych przez dzieci świętych, niektórzy uczniowie bardzo szczegółowo opowiadali o "swoim" świętym. Jury, którego zadaniem było wyłonić zwycięzców balu, miało nie lada kłopot z realizacją tego zadania. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Pozostali uczestnicy Balu zostali poczęstowani cukierkami. Najważniejsze, że wszyscy fantastycznie się bawili. Bardzo dziękujemy pani katechetce i księdzu za zorganizowanie tego radosnego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Balu na szkolnego facebooka.