W związku ze Światowym Dniem Poezji, który obchodzimy 21. marca spróbujmy stawić czoła sztuce współczesnej! Wystarczy znaleźć dowolny tekst (może to być instrukcja obsługi dowolnego sprzętu, opis gry, sprawozdanie z meczu lub inny, dowolnie wybrany przez Ucznia) i przerobić go na wiersz. Jak? Zaproponuj ciekawe ułożenie graficzne, odpowiednią ilustrację, znajdź i wyeksponuj środki stylistyczne itd.
Literaturę współczesną cechują: różnorodność tematów, zaskakujące realizacje, a często też nieczytelność. Poezja, jak na przykład Wiersz Enigma Krystyny Miłobędzkiej, pokazuje, że sztuka nie zawsze musi być zrozumiana. Samo pojęcie sztuki też zostało poszerzone – może nią być szereg znaków ikonicznych (nawet emotikon), budowla z klocków Lego czy pusta, biała kartka. Cały świat podlega interpretacji, ciekawi i zaskakuje.
Organizatorka Konkursu Pani Milena Dudzik czeka do 16. marca 2018 roku na prace w formacie A4. Wyniki Konkursu ogłosimy 21. marca.

Do pobrania: Regulamin Konkursu