W dniach od 4 do 8 czerwca realizowaliśmy projekt TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA pod hasłem: CODZIENNIE ŻYJ ZDROWO, RADOŚNIE I SPORTOWO! Akcja miała na celu promowanie zdrowego, aktywnego i odpowiedzialnego trybu życia. Zajęcia z wychowawcami i z pedagogiem szkolnym na temat odpowiedzialności każdego człowieka za własne zdrowie były teoretycznym wstępem do praktycznych działań. Warsztaty dla uczniów przeprowadzili studenci Wydziału Dietetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Klasy przygotowały plakaty promujące zdrowy styl życia, uczniowie (nawet najmłodsi) samodzielnie lub we współpracy z rodzicami robili kanapki i sałatki pełne witamin, którymi częstowali kolegów. Do zajęć sportowych też nie trzeba było nikogo namawiać. Nasza szkoła na co dzień jest Szkołą Promującą Zdrowie, ale nigdy za dużo przypominania wszystkim o tym, że zdrowie to podstawa szczęśliwego życia.
Serdecznie dziękujemy za organizację projektu - koordynatorce Pani Dorocie Pawlus, za przeprowadzenie warsztatów - studentom ŚUMu, za aktywny udział w projekcie – uczniom i nauczycielom, za pomoc w przygotowaniu pysznych sałatek, koktajli i kanapek – rodzicom.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnego facebooka.