pod takim hasłem odbył się 21 listopada Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs miał charakter jednoetapowy i skierowany był do uczniów klas czwartych. W konkursie wzięło udział 20 uczestników.
Jury konkursu przyznało:
- 4 miejsce ex aequo Kindze Szymańskiej z kl. 4b i Wiktorii Ozimek z kl. 4a;
- 3 miejsce Szymonowi Gnutkowi z kl. 4b;
- 2 miejsce Kacprowi Wieczorkowi z kl.4b.

Mistrzami pięknego czytania, w kategorii klas czwartych w roku szkolnym 2018/2019, zostali uczniowie klasy 4b: Małgorzata Chodyka oraz Bartosz Perzyna.
Celami konkursu było m.in. kształtowanie i rozwijanie umiejętności pięknego czytania, podnoszenie poziomu czytelnictwa oraz dbałość o kulturę języka ojczystego. Uczniowie prezentowali teksty przygotowane przez nauczyciela, które wcześniej wylosowali. Mieli czas na zapoznanie się z tekstem podczas tzw. pierwszego cichego czytania. Głośne konkursowe czytanie oceniało jury w składzie: Dyrektor Szkoły – Pani Bożena Murek, Wicedyrektor – Pani Małgorzata Grossmann oraz organizator konkursu – Pani Małgorzata Garus. Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach: technika czytania, stosowanie środków ekspresji językowej i ogólne wrażenie.
W podziękowaniu za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Za ufundowanie książek dziękujemy Radzie Rodziców.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, życzymy dalszego rozwijania umiejętności czytelniczych oraz wielu sukcesów czytelniczych!