Fundacja Wolne Miejsce organizuje 21 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, pl. Sławika i Antalia 1 Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Przewidywana liczba osób, które spotkają się o godzinie 10.00 na wspólnym śniadaniu to 2000 mieszkańców Miast i Gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym Bytomia.

Nasi uczniowie klas ósmych dołączają do grupy organizującej Śniadanie jako Wolontariusze. Oprócz tego, w czwartek 11 kwietnia o godzinie 15.00 spotykamy się w Szkole, żeby przygotować stroiki na stoły. Zakupimy niezbędne materiały, zostanie przygotowany wzorcowy stroik. Zadaniem chętnych do pomocy będzie wykonywanie kopii wzorcowego stroika. Zapraszamy uczniów, rodziców, babcie i dziadków do wspólnego tworzenia stroików. Każdy może pomóc!
W czwartek od 15.00 można też przynosić cukierki, którymi zostaną obdarowani uczestnicy Śniadania. Na stronie www.facebook.pl/wolnemiejsce jest udostępniona i aktualizowana lista produktów potrzebnych do przygotowania Śniadania.