W dniu 15.09.2019 roku klasy VIIa, VIIb, VIIIa wraz z opiekunami Joanną Nawrocką i Agnieszką Odziomek rozpoczęły przygodę z Euroweek Szkoła Liderów – obozem językowym prowadzonym przez młodych, pełnych energii i pasji wolontariuszy z całego świata. Nasza podróż rozpoczęła się w Katowicach zbiórką na placu Andrzeja. Jak i w ubiegłym roku podróżowaliśmy pociągami. Duszniki Zdrój przywitały nas piękną pogodą. Po zakwaterowaniu i przywitaniu się z wolontariuszami poszliśmy zwiedzić okolice. Zobaczyliśmy park zdrojowy z pijalnią wód leczniczych i rynek. Po obiadokolacji odbyły się w języku angielskim zajęcia integracyjne z innymi uczestnikami warsztatów. Rozmawialiśmy o naszych oczekiwaniach. Zapoznaliśmy się z celami i programem projektu szkoleniowego. Grupami opiekowali się: Dino z Filipin, Gigi z Turcji, Dinda z Indonezji i Dani z Kolumbii.