Drugiego dnia nasze warsztaty rozpoczęliśmy od porannego Energizzera, czyli ćwiczeń i zabaw rozbudzających nasze śpiące umysły. Następnie do godziny 13:00 odbywały się ze szkoleniowcami zajęcia , które miały charakter warsztatów lub prezentacji ojczystych krajów wolontariuszy. Po obiedzie odbyły się kolejne spotkania, a następnie zajęcia sportowo-rekreacyjne, które były świetną okazją do nawiązania kontaktów. Wieczorem ‘wyginaliśmy śmiało nasze ciała’ na dyskotece.

Kolejny dzień również rozpoczęliśmy od Energizeera. Zapoznaliśmy się z innymi wolontariuszami z Meksyku, Etiopii i Tajlandii, z którymi mieliśmy możliwość rozmawiać – oczywiście po angielsku. Popołudniowe zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów , gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Wieczorem otrzymaliśmy od wolontariuszy zadania, których celem było uatrakcyjnienie i rozwinięcie umiejętności językowych – role play, game show, show time. Doskonale wywiązaliśmy się z powierzonych zadań mając przy tym mnóstwo, satysfakcji i zabawy. Mogliśmy także podziwiać talenty naszych nowych kolegów i koleżanek z Krotoszyna, Kobylanki i Bystrzycy Górnej.

Czwartego dnia wolontariusze zabrali nas na wspólny spacer do parku zdrojowego. Następnie graliśmy w kółko krzyżyk – wersja angielska. Nauczyliśmy się tańców z wielu rejonów świata. Wieczorem odbyło się zakończenie projektu, podczas którego wręczaliśmy sobie drobne prezenty oraz otrzymaliśmy certyfikaty. Pożegnanie było niezwykle emocjonalne, bo wszyscy zżyliśmy się ze sobą, a wolontariuszom udało się zbudować między nami relacje oparte na prawdziwej, szczerej otwartości i przyjaźni.