Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów nie zakwalifikowanych
zostały wywieszone na drzwiach wejściowych do budynku szkoły.

dzienkosmosuŚwiatowy Dzień Kosmosu został ustanowiony z inicjatywy amerykańskich astronautów. Ich celem było upamiętnienie wydarzeń związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowanie naukowców do dalszej pracy. Święto ma też zachęcać zwykłych ludzi do zgłębiania tajemnic Wszechświata.

Obecnie znany stan Wszechświata w liczbach (wartości są podane w przybliżeniu):

92 miliardy lat świetlnych – tyle wynosi średnica obserwowanego z naszej perspektywy Wszechświata; to równowartość 14 miliardów parseków w każdą dowolną stronę przestrzeni ponad naszymi głowami. Ta wartość prawdopodobnie za miliony lat będzie nieco wyższa, ponieważ określa ją światło, które dotarło do Ziemi z tych niebywale odległych rejonów od czasu Wielkiego Wybuchu – im dalej w przyszłość, tym ów widzialny Wszechświat będzie odkrywał przed nami coraz więcej swoich (na razie ukrytych) skarbów.

Drodzy Uczniowie,
serdecznie dziękujemy Wam za udział w naszym konkursie. Ta edycja była wyjątkowa, ale też wyjątkowe były Wasze prace - estetyczne, kreatywne, staranne, radosne i refleksyjne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 45 prac, 10 z klas I-III i 35 z klas IV-VIII. Jury w składzie : Daniel Kałuś, Małgorzata Krawczyk i Ilona Mila ustaliło następujący werdykt :

JADŁOSPIS

jadlospis12

PLAN LEKCJI

planlekcjizdjecie

BIP

bip

facebook

facebook 76536 640

Teatr Rozbark

teatrrozbark

Biblioteka Pedagogiczna

logo