kapital

article sep

 

W okresie od stycznia do grudnia 2013r. braliśmy udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej pn. Kapitał w rozumie. Współautorką projektu była pani dyrektor Bożena Murek. Realizatorem projektu była Szkoła Podstawowa nr 46 im. Leona Kruczkowskiego w Bytomiu.

40 uczennic i uczniów naszej Szkoły uczestniczyło w następujących formach wsparcia:
1. Droga do kariery - zajęcia z preorientacji zawodowej
2. Poznaję, działam, opisuję - zajęcia wykorzystujące nowe technologie, w tym ICT, do kształcenia kompetencji kluczowych,
3. Bez języka ani rusz - zajęcia kształcące kompetencje językowe w zakresie praktycznego posługiwania się językiem angielskim
4. O klasę lepiej - zajęcia z technik szybkiego uczenia się

Uczniowie biorący udział w zajęciach "Mała przedsiębiorczość" i "Młody inżynier" w ramach modułu Poznaję, działam, opisuję wzięli udział w dwudniowej
wycieczce do Krakowa oraz jednodniowej wycieczce do Warszawy. Czekała tam na nich moc atrakcji...


Kraków – wrzesień 2013
Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili "Ogród doświadczeń", Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz zabytkową dzielnicę Krakowa - Kazimierz. Zwiedzanie Kazimierza odbyło się w formie terenowej gry miejskiej, w której rywalizowały pięcioosobowe drużyny. Wieczorem dzieci z opiekunami wybrały się na pięknie oświetlony Rynek Starego Miasta i do Kościoła Mariackiego, a noc spędziły w Schronisku Młodzieżowym PTSM "Oleandry" w centrum Krakowa. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Starego Miasto również w formie gry terenowej zatytułowanej "Schowany w Krakowie". Następnie uczestnicy udali się na Wawel, gdzie czekała nich kolejna gra - tym razem w obrębie Wawelskiego Wzgórza.
Rywalizacja pomiędzy drużynami sprawiła, że emocje sięgały zenitu!


Warszawa - Centrum Nauki – Kopernik – grudzień 2013
W najnowocześniejszym centrum nauki w Polsce czekało na uczniów wiele atrakcji. Oprócz atrakcji naukowych były również atrakcje kulinarne - czyli smaczny obiad. Centrum powstało w celu inspirowania do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenia oraz uczestnictwo w procesach twórczych. Dzieci korzystając z różnych urządzeń uczestnicząc w wielu doświadczeniach kształtowały swoje umiejętności komunikowania się, współpracy, kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów i innowacyjnego działania.

Podsumowanie projektu odbyło się 18 grudnia w Bytomskim Centrum. Podczas podsumowania przeprowadzono finał konkursu „Super Mózg”, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód”, wręczono nagrody wyróżniającym się uczestnikom projektu. W ramach projektu doposażono Szkołę w zestaw interaktywny oraz pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć projektowych.

JADŁOSPIS

jadlospis12

PLAN LEKCJI

planlekcjizdjecie

BIP

bip

facebook

facebook 76536 640

Teatr Rozbark

teatrrozbark

Biblioteka Pedagogiczna

logo