W programie „Owoce i warzywa w szkole” uczestniczymy rok rocznie od roku szkolnego 2009/2010. Program skierowany dla uczniów klas I-III jest realizowany przez Agencję Rynku Rolnego i polega na nieodpłatnym dostarczaniu do szkoły owoców i warzyw, których spożycie jest dofinansowane przez Unię Europejską.

Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci młodszych poprzez zwiększenie udziału warzyw i owoców w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się nawyki żywieniowe, a także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne (zajęcia lekcyjne o tej tematyce, konkursy, gazetki) realizowane w szkole.

Wszyscy uczniowie klas młodszych naszej szkoły objęci zostali programem i cztery razy w tygodniu otrzymują darmowe porcje warzyw i owoców. Są one gotowe do bezpośredniego spożycia: czyste, odpowiednio dojrzałe i zdrowe. Muszą spełniać wymagania jakościowe i zdrowotne.

Uczniowie bardzo szybko przyzwyczaili się do zdrowych przekąsek i chętnie jedzą dostarczane jabłka, gruszki, marchewki i inne owoce/warzywa.

article sep

JADŁOSPIS

jadlospis12

PLAN LEKCJI

planlekcjizdjecie

BIP

bip

facebook

facebook 76536 640

Teatr Rozbark

teatrrozbark

Biblioteka Pedagogiczna

logo