Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”. 14 grudnia 2007 r. nadano nam certyfikat „Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie”. Koordynatorami projektu były panie: Bożena Wąż, Ewa Kościecha i Danuta Różycka.

W ramach działań szkoła stworzyła trzyletni program i realizowała zadania, które miały na celu wprowadzić pozytywne zmiany prozdrowotne w środowisku szkolnym. Obszary, w których szkoła pracowała nad pozytywną zmianą to przede wszystkim: zdrowe odżywianie, zdrowie fizyczne, higiena, profilaktyka, zdrowie psychiczne i społeczne, bezpieczeństwo i baza szkoły.
W trakcie realizacji zadań zaplanowanych w programie, nasza szkoła nawiązała współpracę z wieloma instytucjami wspierającymi zdrowie i bezpieczeństwo.

article sep