W pierwszym tygodniu ferii grupa uczennic klasy VI a spotkała się ze swoją wychowawczynią, by w sposób twórczy spędzić kilka godzin każdego dnia. Jak się okazało te artystyczne spotkania były owocne, bowiem dziewczęta: Daria Kubas, Martyna Kogut, Kinga Baranowicz, Oliwia Mrącz przygotowały prace plastyczne na Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. Srebrzyste skrzydła anioła. Daria Kubas otrzymała w konkursie wyróżnienie, a Martyna Kogut zdobyła nagrodę główną.

Stroik świąteczny uczennicy klasy VI a zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie pt. Najpiękniejszy stroik i wianek świąteczny, organizowanym przez Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim. Martyna połączyła w nim elementy florystyczne z wykonanymi przez siebie w pracowni ceramicznej aniołami.

W szkolnym konkursie, organizowanym po raz kolejny dla uczniów klas I-III przez panią Annę Gałach – nauczycielkę j. angielskiego, wzięło udział 50 uczniów. Wybór najlepszych prac był naprawdę trudny. Pięcioosobowe jury podjęło następujące decyzje:

Dnia 17 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016. Miło nam poinformować, że w kategorii Maluch – klasa 3 szkoły podstawowej Jakub Grzesiczek uzyskał wynik bardzo dobry, Natalia Kęsik została wyróżniona, w kategorii Żaczek – klasa 2 szkoły podstawowej Zbigniew Wiatrowski i Bartosz Zyzik otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy!

W czwartek – 12 maja zakończył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich. Jego celem było motywowanie do systematycznej pracy nad opanowaniem zasad polskiej gramatyki i ich stosowaniem w pisowni oraz rozwijanie zainteresowań uczniów ortografią. Wyłonieni w I etapie uczestnicy zmagali się z zadaniami ortograficznymi w II etapie. Poziom konkursu był bardzo wyrównany.
12 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Ogłoszenie wyników poprzedził występ klasy 2 b.
Uczniowie, pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Nowakowskiej i pana Piotra Bibieli, przygotowali dla laureatów II etapu Konkursu „Teatrzyk ortograficzny”.
Następnie pani Ewa Kościecha ogłosiła wyniki konkursu, a pani dyrektor Bożena Murek gratulowała Wszystkim uczestnikom 2. etapu oraz wręczyła dyplomy i upominki.
I miejsce zajęli Zbigniew Wiatrowski z IIa i Lilla Kurzac z IIIb
II miejsce zajęli Kacper Nowak z IIIb i Martyna Wantuła z IIIa
Wyróżnienia zdobyli Oliwia Marczykiewicz z IIb, Jakub Grzesiczek z IIIa i Mateusz Matyszczak z IIc.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorki konkursu
Ewa Kościecha,