W roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Programu „Trzymaj formę!” realizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu.
Organizatorami Programu są: Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Tegoroczna edycja to XII edycja Programu po hasłem: „Trzymaj formę ponad normę!”

Celem Programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Elementami Programu są również zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania
(anoreksja, bulimia, nadwaga i otyłość) oraz edukacja konsumencka.

plakatBytom – Miasto na Prawach Powiatu realizuje projekt
pn. „Bytomska Akademia Kompetencji”
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny

„Bieg po zdrowie” to nowy program antynikotynowej edukacji zdrowotnej, do którego przystąpiła nasza Szkoła. Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami i jest skierowany do dzieci w IV klasie szkoły podstawowej (9-10 lat). Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

cybernauci

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

W marcu 2016r. uczniowie klasy IB oraz klasy IIB rozpoczęli udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” adresowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania w wymiarze 20 godzin.

W 2015 roku z zajęć na basenie Europejskiego Centrum Wodniackiego skorzystali uczniowie obecnych klas trzecich (zajęcia zakończyły się w październiku 2015r.).

Projekt jest dofinansowany przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

Realizatorem projektu jest Uczniowski Klub Sportowy S.P. 54 "Delfinek".

article sep